Přidat RSS kanál Aktualit

Pomozte v kampani proti pokusům

1. Je-li to možné, nekupujte zboží testované na zvířatech (seznam netestované kosmetiky a prostředků pro dom. naleznete na www.netestovanonazviratech.cz).

2. Při výuce odmítněte pitvu či jakýkoliv pokus na zvířeti a požádejte o alternativu – máte na to ze zákona právo.

3. Pokud studujete školu, kde se provádějí pokusy na zvířatech a chtěli byste to změnit, kontaktujte nás.

4. Pomozte nám s distribucí informačních materiálů o pokusech na zvířatech (pište si o ně na materialy@svobodazvirat.cz).

5. Podepište petici za zákaz testování čisticích prostředků na zvířatech a zapojte se do shánění dalších podpisů. Petici a další informace najdete na www.svobodazvirat.cz/zapojte-se/zametteskrutosti/.

6. Pište firmám, které využívají zvířata, proč odmítáte jejich výrobky.

7. Informujte sami sebe a vaše okolí o pokusech na zvířatech a alternativních metodách.

8. Zajistěte místo ve Vašem městě hojně navštěvované lidmi (školy, knihovny, kluby, magistrát aj.) pro naši výstavu o pokusech na zvířatech a alternativních metodách - rádi vám ji zdarma půjčíme - jedná se o 8 panelů o rozměrech 100x70cm na výšku, panely jsou k zavěšení. V případě zájmu prosím pište na e-mail vystavy@svobodazvirat.cz.

8. Podpořte naši kampaň finančně - z velké části právě díky lidem, kteří podporují kampaň Za nahrazení pokusů na zvířatech, můžeme informovat veřejnost, prosazovat změny v zákonech aj. Budeme vděčni za každý příspěvek. Číslo sbírkového účtu: ČSOB - 235 379 860/0300.

Darujmecz

Přispějte platební kartou pomocí služby Darujme.cz.

 

 

DMS
Podpořit nás můžete také prostřednictvím dárcovských SMS:

Více informací o možnostech platby najdete zde.

 

9. Pomozte nám aktivně dělat kampaň Za nahrazení pokusů na zvířatech - například překlady informačních materiálů z cizích jazyků, vyhledáváním informací atd. - v tom případě napište, co nám můžete nabídnout.

10. Zapojujte se do internetových diskusí o pokusech na zvířatech, můžete v nich uvést i odkaz na tyto stránky.

11. Pište médiím, aby informovala o pokusech na zvířatech.

12. Napište své oblíbené značce kosmetiky nebo prostředků pro domácnost a požádejte ji, aby se připojila ke schématu HCS/HHPS - pokud projeví zájem o etickou stánku výrobků dostatečný počet lidí, je pravděpodobné, že společnost zváží možnosti tohoto certifikátu. Vzorový dopis (v češtině a angličtině) naleznete v dokumentu na konci stránky. U nás je samozřejmě žádoucí psát česky českým výrobcům, ale pokud chcete oslovit i zahraniční značky, použijte dopis v anglickém jazyce a zašlete jej na adresu sídla firmy v cizině.

13. Napište výrobcům botoxu, jehož každá dávka je testována na zvířatech, a požádejte je, aby začali používat alternativní metody. Více informací a vzorové dopisy najdete zde.

14. Na svých cestách nelétejte s aerolinkami, které přepravují primáty do laboratoří. Jejich seznam najdete zde. Těmto leteckým společnostem také můžete napsat a požádat je, aby ukončily transporty opic. Vzorový dopis a kontakty najdete zde. Momentálně probíhá kampaň proti společnosti Air France. Petici proti transportům opic do laboratoří touto společností můžete podepsat na této stránce.

15. Podpořte vlastní iniciativou akce za nahrazení pokusů na zvířatech (např. v Den laboratorních zvířat - 24. dubna). Například můžete ve svém městě uspořádat informační stánek - rádi Vám pošleme materiály či poradíme, jak na to.

16. Přidejte na své internetové stránky odkaz na webové stránky Svobody zvířat nebo stránky jejích projektů a kampaní (www.svobodazvirat.cz, www.pokusynazviratech.cz, www.netestovanonazviratech.cz, www.dafcr.cz, , www.obchodbezkozesin.cz, www.protisrsti.cz, www.cirkusybezzvirat.cz).

17. Máte-li možnost a zájem umístit některý z našich bannerů na své webové stránky nebo blog, prosím kontaktujte nás na e-mailu info@svobodazvirat.cz.

18. Staňte se členem Svobody zvířat - členové zdarma dostávají 4x ročně tištěný zpravodaj, každý měsíc e-mailový newsletter a mají 10% slevu v našem e-shopu a v dalších obchodech. Další informace o členství.

19. Další možnosti, jak se zapojit do ochrany zvířat, naleznete zde.

Aktuálně

Připojte se k pochodům

16.11.2018

srdečně Vás zveme na protestní pochody "Politici! Cirkusy se zvířaty nechceme", které proběhnou souběžně ve středu 21.11. a to hned ve třech velkých městech ČR. 
Konkrétně v PrazeBrně a Olomouci.

Chcete vědět více?

Otevřený dopis organizací na ochranu zvířat

08.11.2018

Po vyjádření Ministerstva zemědělství, že plánuje zákaz vystupování zvířat v cirkusech, začaly cirkusy se zvířaty mobilizovat své síly. N adresu ochránců zvířat zaznívají nelichotivé komentáře i nepřímá obvinění z vypouštění zvířat, násilností či žhářství. Kampaň je prý vedena proti cirkusákům, a ne proti cirkusům. Údajně hrozí zabití tisíců zvířat a aktivistům je to prý jedno, protože jejich sloganem je „lepší mrtvý, než žít v zajetí“. Nechybí ani obvinění, že kampaň je vedena na objednávku jedné vládní politické strany. Zakládají se ale tato tvrzení na pravdě?

Chcete vědět více?

Nový Zpravodaj Svobody zvířat III/2018

17.10.2018

Vychází podzimní číslo našeho čtvrtletního zpravodaje. V úvodním článku jsme se zaměřili na obchod se žirafími produkty.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio