Přidat RSS kanál Aktualit

Pomozte v kampani Cirkusy bez zvířat

1. Nenavštěvujte cirkusová představení se zvířaty.

2. Nenavštěvujte ani otevřené zvěřince, které jsou u každého cirkusu.

3. Vysvětlete svým dětem, pokud chtějí navštívit cirkus, že zvířata zde chovaná nejsou v dobrých podmínkách. Vezměte je raději na procházku v přírodě nebo jim kupte film o zvířatech.

4. Podepište petici za zákaz chovu a využívání volně žijících (“divokých”) zvířat v českých cirkusech v České republice a zapojte se do shánění dalších podpisů. Máte-li možnost, umístěte na svůj web banner k petici (pište prosím na e-mailovou adresu cirkusy@svobodazvirat.cz). Můžete se také přidat k Facebook stránkám s názvem Cirkusy bez zvířat.

5. Kontaktujte nás, pokud si všimnete cirkusových kartonových poutačů umístěných na veřejném osvětlení či zastávkách MHD ve vašem městě. Cirkusy je totiž často umisťují nelegálně bez povolení. My se následně obrátíme na příslušný subjekt a začneme záležitost řešit.

6. Upozorněte příslušnou veterinární správu na přítomnost cirkusu ve vašem městě (cirkusy se někdy opomíjejí vůbec přihlásit – což je jejich povinnost) a vyžádejte si zde kontrolu a písemné výsledky. Veterinární správa je při podezření na špatné zacházení se zvířaty povinna reagovat a sdělit vám výsledky kontroly. Pošlete nám je potom pro naši evidenci.

7. Pořizujte fotografie nebo videozáznamy vámi zjištěných cirkusů, zjišťujte počty zvířat a informujte nás. Je to veliká pomoc při mapování všech cirkusových zařízení. Uvítáme vaše fotografie a videa a zveřejníme je na webu kampaně.

8. Upozorňujte nás na jakékoliv informace o cirkusech a věcech kolem ochrany a chovu zvířat.

9. Šiřte informace o problematice cirkusů. Na požádání Vám zašleme tištěné materiály (pište na materialy@svobodazvirat.cz).

10. Napište nám nápady a postřehy ke kampani Cirkusy bez zvířat. 

11. Přihlaste se k odebírání novinek od Svobody zvířat.

12. Pomozte nám aktivně dělat kampaň Cirkusy bez zvířat – například překlady informačních materiálů z cizích jazyků, vyhledáváním informací atd. – v tom případě napište, co nám můžete nabídnout na e-mail cirkusy@svobodazvirat.cz.

13. Zapojujte se do internetových diskusí o cirkusech, můžete v nich uvést i odkaz na stránky kampaně www.cirkusybezzvirat.cz.

14. Pište médiím, aby informovala o zvířatech v cirkusech.

15 Přidejte na své internetové stránky odkaz na webové stránky Svobody zvířat nebo stránky jejích projektů a kampaní (www.svobodazvirat.cz,www.pokusynazviratech.czwww.netestovanonazviratech.cz,
www.dafcr.czwww.obchodbezkozesin.czwww.protisrsti.cz,www.cirkusybezzvirat.cz).

16. Uspořádejte protest před cirkusem, který se právě nachází ve vašem městě. Požádejte nás o pomoc a my vám rádi poskytneme letáčky s cirkusovou problematikou a pomůžeme s propagací akce na Facebooku. Napište si o ně na materialy@svobodazvirat.cz).

17. Podpořte naši kampaň finančně – z velké části právě díky lidem, kteří podporují kampaň Cirkusy bez zvířat, můžeme informovat veřejnost, prosazovat změny v zákonech aj. Budeme vděčni za každý příspěvek. Číslo sbírkového účtu: 235 379 860/0300.

On-line nás můžete podpořit prostřednictvím Darujme.cz nebo Darujspravne.cz.

18. Podpořte nás prostřednictvím dárcovské SMS:

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVOBODAZVIRAT na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Svoboda zvířat obdrží 28,50 Kč. Více na našich stránkách.

Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK SVOBODAZVIRAT na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Více na našich stránkách.

19. Podpořte nás nákupem v e-shopu.

20. Staňte se členem Svobody zvířat. 

21. Staňte se dobrovolníkem.

22. Další možnosti, jak se zapojit do ochrany zvířat.


Děkujeme za Vaši pomoc!

 

Aktuálně

Svoboda zvířat podporuje úsilí norské organizace NOAH

21.01.2018

Svoboda zvířat souhlasí s úsilím norské organizace na ochranu zvířat NOAH zabránit plánovanému masivnímu odstřelu vlků v Norsku.

Chcete vědět více?

Nový Zpravodaj Svobody zvířat IV/2017

10.01.2018

Právě vychází Zpravodaj IV/2017. Úvodní článek jsme tentokrát věnovali problematice transportů tzv. hospodářských zvířat. Ve zpravodaji se také dočtete o kampani Cirkusy bez zvířat, projektu Obchod bez kožešin nebo Sekci na ochranu koček. Nechybí ani novinky ze světa.

Chcete vědět více?

Pouze třetina prezidentských kandidátů jednoznačně podporuje ochranu zvířat

04.01.2018

Neziskové organizace Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ se ptaly kandidátů na prezidenta na to, jak přistupují k tématu práv zvířat. Z průzkumu vyplynulo, že pouze Pavel Fischer, Marek Hilšer a Michal Horáček bezvýhradně podporují ochranu zvířat.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz