Přidat RSS kanál Aktualit

Výroční setkání členů 2010

28.06.2010

Setkání členů SZ

V sobotu 19. června se uskutečnilo druhé setkání členů Svobody zvířat. Akce probíhala v Praze v prostorách Domu ochránců přírody. Sjelo se sem okolo dvaceti členů z celé republiky.

Nejprve se slova ujal předseda Svobody zvířat Tomáš Popp, který setkání zahájil a následně informoval účastníky o činnosti organizace od jejích počátků po současnost.

Poté Barbora Večlová podrobně seznámila přítomné s kampaní Za nahrazení pokusů na zvířatech.

Potom se ke slovu dostala Lucie Moravcová, která povídala o kampani Proti srsti. Po této přednášce se rozproudila kratší diskuze o kožešinových zvířatech. Součástí bloku o tzv. kožešinových zvířatech bylo i promítání nového dokumentu z Číny, který v českém znění vydala Svoboda zvířat v únoru 2010. Zachycuje otřesné podmínky chovu a zabíjení zvířat na kožešiny v této zemi.

Po kožešinových zvířatech přišla na řadu Sekce na ochranu koček, kterou představila Hana Matějková.

Dopolední blok ukončily informace o možnostech zapojení do činnosti Svobody zvířat. Účastníci setkání tedy byli seznámeni s naší činností a s novinkami, které se za poslední rok udály v jednotlivých sekcích a kampaních.

Oficiálně jsme také zahájili letní fotosoutěž pro členy, jejímž cílem je vytvořit z vítězných fotografií benefiční kalendář na rok 2011. Výtěžek z prodeje bude věnován na činnost Svobody zvířat (více informací najdete na http://www.svobodazvirat.cz/novinky/prispejte-svou-fotografii-na-dobrou-vec.htm).

Následoval oběd. Účastníci i organizátoři akce si pochutnali na smaženém rizotu se sojovým masem a zeleninou.

Martin Hyťha, Děti země, host setkání

Odpolední blok načal Martin Hyťha z Dětí země, který přednášel o českých velkochovech slepic a prasat. Přednáška byla o to zajímavější, že Martin vyprávěl o výhodné smlouvě, kterou uzavřely Děti země s majitelem velkochovu ve Velkém Malahově a která Dětem země připisuje výrazné pravomoci při rozhodování o ochraně nosnic (o případu jsme Vás informovali na webu Svobody zvířat v aktualitě ze dne 13. 5. 2010).

Naším druhým hostem byl Jan Šťastný z České vegetariánské společnosti. Tématem jeho přednášky bylo vegetariánství a veganství - důvody, které k nim vedou, zdravotní aspekty i historie vegetariánství v Čechách.

Zajímavé přednášky oživovali v průběhu celého dne naši členové svými komentáři k jednotlivým tématům.

Tomáš Popp

Na závěr setkání Tomáš Popp slavnostně rozkrojil tři veganské dorty k patnáctým narozeninám Svobody zvířat.

Fotografie ze setkání si můžete prohlédnout na http://www.svobodazvirat.cz/media/fotogalerie/setkani-clenu-svobody-zvirat-19-6-2010.htm, více informací o členství ve Svobodě zvířat najdete na http://www.svobodazvirat.cz/zapojte-se/stante-se-clenem.htm.

 

Připravila Iva Chvalovská (iva.chvalovska@svobodazvirat.cz).

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

20.09.2018

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test na myších.

Chcete vědět více?

Prada terčem organizací na ochranu zvířat z celého světa kvůli používání kožešin

06.09.2018

Tisková zpráva Svobody zvířat a Aliance za módu bez kožešin, 6. 9. 2018

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat vydala Výroční zprávu za rok 2017

04.09.2018

V elektronické podobě právě vyšla Výroční zpráva Svobody zvířat za rok 2017.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz