Přidat RSS kanál Aktualit

Výroční setkání členů 2010

28.06.2010

Setkání členů SZ

V sobotu 19. června se uskutečnilo druhé setkání členů Svobody zvířat. Akce probíhala v Praze v prostorách Domu ochránců přírody. Sjelo se sem okolo dvaceti členů z celé republiky.

Nejprve se slova ujal předseda Svobody zvířat Tomáš Popp, který setkání zahájil a následně informoval účastníky o činnosti organizace od jejích počátků po současnost.

Poté Barbora Večlová podrobně seznámila přítomné s kampaní Za nahrazení pokusů na zvířatech.

Potom se ke slovu dostala Lucie Moravcová, která povídala o kampani Proti srsti. Po této přednášce se rozproudila kratší diskuze o kožešinových zvířatech. Součástí bloku o tzv. kožešinových zvířatech bylo i promítání nového dokumentu z Číny, který v českém znění vydala Svoboda zvířat v únoru 2010. Zachycuje otřesné podmínky chovu a zabíjení zvířat na kožešiny v této zemi.

Po kožešinových zvířatech přišla na řadu Sekce na ochranu koček, kterou představila Hana Matějková.

Dopolední blok ukončily informace o možnostech zapojení do činnosti Svobody zvířat. Účastníci setkání tedy byli seznámeni s naší činností a s novinkami, které se za poslední rok udály v jednotlivých sekcích a kampaních.

Oficiálně jsme také zahájili letní fotosoutěž pro členy, jejímž cílem je vytvořit z vítězných fotografií benefiční kalendář na rok 2011. Výtěžek z prodeje bude věnován na činnost Svobody zvířat (více informací najdete na http://www.svobodazvirat.cz/novinky/prispejte-svou-fotografii-na-dobrou-vec.htm).

Následoval oběd. Účastníci i organizátoři akce si pochutnali na smaženém rizotu se sojovým masem a zeleninou.

Martin Hyťha, Děti země, host setkání

Odpolední blok načal Martin Hyťha z Dětí země, který přednášel o českých velkochovech slepic a prasat. Přednáška byla o to zajímavější, že Martin vyprávěl o výhodné smlouvě, kterou uzavřely Děti země s majitelem velkochovu ve Velkém Malahově a která Dětem země připisuje výrazné pravomoci při rozhodování o ochraně nosnic (o případu jsme Vás informovali na webu Svobody zvířat v aktualitě ze dne 13. 5. 2010).

Naším druhým hostem byl Jan Šťastný z České vegetariánské společnosti. Tématem jeho přednášky bylo vegetariánství a veganství - důvody, které k nim vedou, zdravotní aspekty i historie vegetariánství v Čechách.

Zajímavé přednášky oživovali v průběhu celého dne naši členové svými komentáři k jednotlivým tématům.

Tomáš Popp

Na závěr setkání Tomáš Popp slavnostně rozkrojil tři veganské dorty k patnáctým narozeninám Svobody zvířat.

Fotografie ze setkání si můžete prohlédnout na http://www.svobodazvirat.cz/media/fotogalerie/setkani-clenu-svobody-zvirat-19-6-2010.htm, více informací o členství ve Svobodě zvířat najdete na http://www.svobodazvirat.cz/zapojte-se/stante-se-clenem.htm.

 

Připravila Iva Chvalovská (iva.chvalovska@svobodazvirat.cz).

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Svoboda zvířat uvádí lži o kampani Cirkusy bez zvířat na pravou míru

05.03.2019

Mýty vs. fakta - tak zní název nejnovější informační série, kterou Svoboda zvířat spouští na sociálních sítích v rámci své kampaně Cirkusy bez zvířat. Jejím cílem je uvést na pravou míru některé mýty, lži a polopravdy o kampani Cirkusy bez zvířat, která usiluje o prosazení zákazu využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech.

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat podporuje „Petici za zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky“

28.02.2019

Svoboda zvířat proto podporuje „Petici za zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky“. Pražská kancelář (Lublaňská 18, Vinohrady, Praha 2) nově spadá mezi petiční místa.

Chcete vědět více?

26.2. je zavřené pražské infocentrum

22.02.2019

Na vědomost se dává, že výjimečně bude v úterý 26.2. zavřeno naše pražské infocentrum.  V...

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio