Přidat RSS kanál Aktualit

Výroční setkání členů 2010

28.06.2010

Setkání členů SZ

V sobotu 19. června se uskutečnilo druhé setkání členů Svobody zvířat. Akce probíhala v Praze v prostorách Domu ochránců přírody. Sjelo se sem okolo dvaceti členů z celé republiky.

Nejprve se slova ujal předseda Svobody zvířat Tomáš Popp, který setkání zahájil a následně informoval účastníky o činnosti organizace od jejích počátků po současnost.

Poté Barbora Večlová podrobně seznámila přítomné s kampaní Za nahrazení pokusů na zvířatech.

Potom se ke slovu dostala Lucie Moravcová, která povídala o kampani Proti srsti. Po této přednášce se rozproudila kratší diskuze o kožešinových zvířatech. Součástí bloku o tzv. kožešinových zvířatech bylo i promítání nového dokumentu z Číny, který v českém znění vydala Svoboda zvířat v únoru 2010. Zachycuje otřesné podmínky chovu a zabíjení zvířat na kožešiny v této zemi.

Po kožešinových zvířatech přišla na řadu Sekce na ochranu koček, kterou představila Hana Matějková.

Dopolední blok ukončily informace o možnostech zapojení do činnosti Svobody zvířat. Účastníci setkání tedy byli seznámeni s naší činností a s novinkami, které se za poslední rok udály v jednotlivých sekcích a kampaních.

Oficiálně jsme také zahájili letní fotosoutěž pro členy, jejímž cílem je vytvořit z vítězných fotografií benefiční kalendář na rok 2011. Výtěžek z prodeje bude věnován na činnost Svobody zvířat (více informací najdete na http://www.svobodazvirat.cz/novinky/prispejte-svou-fotografii-na-dobrou-vec.htm).

Následoval oběd. Účastníci i organizátoři akce si pochutnali na smaženém rizotu se sojovým masem a zeleninou.

Martin Hyťha, Děti země, host setkání

Odpolední blok načal Martin Hyťha z Dětí země, který přednášel o českých velkochovech slepic a prasat. Přednáška byla o to zajímavější, že Martin vyprávěl o výhodné smlouvě, kterou uzavřely Děti země s majitelem velkochovu ve Velkém Malahově a která Dětem země připisuje výrazné pravomoci při rozhodování o ochraně nosnic (o případu jsme Vás informovali na webu Svobody zvířat v aktualitě ze dne 13. 5. 2010).

Naším druhým hostem byl Jan Šťastný z České vegetariánské společnosti. Tématem jeho přednášky bylo vegetariánství a veganství - důvody, které k nim vedou, zdravotní aspekty i historie vegetariánství v Čechách.

Zajímavé přednášky oživovali v průběhu celého dne naši členové svými komentáři k jednotlivým tématům.

Tomáš Popp

Na závěr setkání Tomáš Popp slavnostně rozkrojil tři veganské dorty k patnáctým narozeninám Svobody zvířat.

Fotografie ze setkání si můžete prohlédnout na http://www.svobodazvirat.cz/media/fotogalerie/setkani-clenu-svobody-zvirat-19-6-2010.htm, více informací o členství ve Svobodě zvířat najdete na http://www.svobodazvirat.cz/zapojte-se/stante-se-clenem.htm.

 

Připravila Iva Chvalovská (iva.chvalovska@svobodazvirat.cz).

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Nový Zpravodaj Svobody zvířat IV/2017

10.01.2018

Právě vychází Zpravodaj IV/2017. Úvodní článek jsme tentokrát věnovali problematice transportů tzv. hospodářských zvířat. Ve zpravodaji se také dočtete o kampani Cirkusy bez zvířat, projektu Obchod bez kožešin nebo Sekci na ochranu koček. Nechybí ani novinky ze světa.

Chcete vědět více?

Pouze třetina prezidentských kandidátů jednoznačně podporuje ochranu zvířat

04.01.2018

Neziskové organizace Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ se ptaly kandidátů na prezidenta na to, jak přistupují k tématu práv zvířat. Z průzkumu vyplynulo, že pouze Pavel Fischer, Marek Hilšer a Michal Horáček bezvýhradně podporují ochranu zvířat.

Chcete vědět více?

Klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2018

22.12.2017

Děkujeme za Vaši podporu a pomoc v roce 2017. Přejeme klidné Vánoce a vše dobré do nového roku. Děkujeme, že s námi zůstanete a že budeme moci společně měnit život zvířat k lepšímu.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz