Přidat RSS kanál Aktualit

Vladimir 518 vystoupí v Plzni za práva zvířat

14.03.2016

Tisková zpráva Svobody zvířat, 14. 3. 2016 Plzeň

Ve středu 16. března 2016 se v plzeňské Papírně uskuteční Benefiční koncert za Svobodu zvířat. Bez nároku na honorář na něm vystoupí Vladimir 518 & Mike T, Repelent SS a Skywalker. Akce začíná ve 20 hodin.

Svoboda zvířat je nejstarší českou organizací na ochranu práv zvířat. Fungujeme již 22 let a za tu dobu se nám podařilo dosáhnout mnoha úspěchů. Můžu jmenovat například prosazení zákazu testování kosmetiky na zvířatech včetně jejích složek na zvířatech nebo zákazu využívání některých volně žijících zvířat v cirkusech. V současné době pracujeme na prosazení zákona, který by v ČR navždy zrušil kožešinové farmy,“ uvádí Lucie Moravcová, předsedkyně Svobody zvířat, a dodává: Financování naší organizace je z velké části závislé na individuálních dárcích, a proto je hodně náročné a složité. Jsme tudíž velmi vděčni všem vystupujícím, kteří se rozhodli naše aktivity podpořit.“

Vladimir 518 je jeden z nejdéle působících rapperů na české hip hopové scéně, vystupující jak s uskupením Peneři strýčka Homeboye (PSH), tak samostatně, i s dalšími projekty. Věnuje se též tvorbě komiksů, knih, ilustrací a je vůdčí osobností labelu BiggBoss. Je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény či autor scénografií pro experimentální divadelní skupinu TOW. S ní po sérii volných improvizací vytvořil postupně představení Noční můra (2004), Turing Machine (2006) a Teorie (2008). Jako spoluautor je podepsán pod knihami 2666: Praha Odyssey (2006), Kmeny (2011), Město=Médium (2012) a Kmeny 0 (2013).

Repelent SS je kapela v duchu hard core kanadské nesmlouvavé školy let 90tých (stopy vedou k Left for Dead, The Swärm, Acrid) s lehkým d-beat odérem, krátkou stopáží a skvělými texty. All star sestava, ve které rozpoznáme staré i známé z Mindlock, Gospel of the Future, Kevorkian, Flowers for Whores, Dussander, Proletáři všech zemí, Tummo, Quentin Tarantino, Mother nebo Tomáš Palucha.

Hard core a pop punk kapela Skywalker vznikla v létě 2010. Zlom však nastal v roce 2012, kdy kapela vydala třetí EP "Babylon", kde se snoubila hardcore, klasický punk rock 90. let i hip-hopové prvky. To bylo mnohými recenzenty i fanoušky na československé scéně považováno za jednu z nejlepších hardcorových věcí v tuzemsku vůbec.

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz, 736 766 188

Více informací najdete na www.svobodazvirat.cz, www.facebook.com/PapirnaPlzen nebo na facebookové události koncertu.

Benefice za Svobodu zvířat

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2019

21.12.2018

Přejeme Vám klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2018.

Chcete vědět více?

Podlehlo Ministerstvo zemědělství nátlaku cirkusů?

11.12.2018

V úterý 11. prosince média přinesla zprávu, že Ministerstvo zemědělství (MZe) do připravované novely zákona na ochranu zvířat proti týrání nezapracuje zákaz drezury a vystupování zvířat v cirkusech. "Působí to dojmem, že ministr Toman podlehl lobby majitelů cirkusů. Není přece v pořádku, aby podnikatelské subjekty, kterých se zákony týkají a mají tak zjevný střet zájmů, byly přizvány k jejich úpravě."

Chcete vědět více?

Jak prožít Vánoce bez krutosti

10.12.2018

Jak nadělit nejen lidem, ale i zvířatům pohodovější Vánoce? 

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio