Přidat RSS kanál Aktualit

Vladimir 518 vystoupí v Plzni za práva zvířat

14.03.2016

Tisková zpráva Svobody zvířat, 14. 3. 2016 Plzeň

Ve středu 16. března 2016 se v plzeňské Papírně uskuteční Benefiční koncert za Svobodu zvířat. Bez nároku na honorář na něm vystoupí Vladimir 518 & Mike T, Repelent SS a Skywalker. Akce začíná ve 20 hodin.

Svoboda zvířat je nejstarší českou organizací na ochranu práv zvířat. Fungujeme již 22 let a za tu dobu se nám podařilo dosáhnout mnoha úspěchů. Můžu jmenovat například prosazení zákazu testování kosmetiky na zvířatech včetně jejích složek na zvířatech nebo zákazu využívání některých volně žijících zvířat v cirkusech. V současné době pracujeme na prosazení zákona, který by v ČR navždy zrušil kožešinové farmy,“ uvádí Lucie Moravcová, předsedkyně Svobody zvířat, a dodává: Financování naší organizace je z velké části závislé na individuálních dárcích, a proto je hodně náročné a složité. Jsme tudíž velmi vděčni všem vystupujícím, kteří se rozhodli naše aktivity podpořit.“

Vladimir 518 je jeden z nejdéle působících rapperů na české hip hopové scéně, vystupující jak s uskupením Peneři strýčka Homeboye (PSH), tak samostatně, i s dalšími projekty. Věnuje se též tvorbě komiksů, knih, ilustrací a je vůdčí osobností labelu BiggBoss. Je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény či autor scénografií pro experimentální divadelní skupinu TOW. S ní po sérii volných improvizací vytvořil postupně představení Noční můra (2004), Turing Machine (2006) a Teorie (2008). Jako spoluautor je podepsán pod knihami 2666: Praha Odyssey (2006), Kmeny (2011), Město=Médium (2012) a Kmeny 0 (2013).

Repelent SS je kapela v duchu hard core kanadské nesmlouvavé školy let 90tých (stopy vedou k Left for Dead, The Swärm, Acrid) s lehkým d-beat odérem, krátkou stopáží a skvělými texty. All star sestava, ve které rozpoznáme staré i známé z Mindlock, Gospel of the Future, Kevorkian, Flowers for Whores, Dussander, Proletáři všech zemí, Tummo, Quentin Tarantino, Mother nebo Tomáš Palucha.

Hard core a pop punk kapela Skywalker vznikla v létě 2010. Zlom však nastal v roce 2012, kdy kapela vydala třetí EP "Babylon", kde se snoubila hardcore, klasický punk rock 90. let i hip-hopové prvky. To bylo mnohými recenzenty i fanoušky na československé scéně považováno za jednu z nejlepších hardcorových věcí v tuzemsku vůbec.

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz, 736 766 188

Více informací najdete na www.svobodazvirat.cz, www.facebook.com/PapirnaPlzen nebo na facebookové události koncertu.

Benefice za Svobodu zvířat

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Svoboda zvířat uvádí lži o kampani Cirkusy bez zvířat na pravou míru

05.03.2019

Mýty vs. fakta - tak zní název nejnovější informační série, kterou Svoboda zvířat spouští na sociálních sítích v rámci své kampaně Cirkusy bez zvířat. Jejím cílem je uvést na pravou míru některé mýty, lži a polopravdy o kampani Cirkusy bez zvířat, která usiluje o prosazení zákazu využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech.

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat podporuje „Petici za zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky“

28.02.2019

Svoboda zvířat proto podporuje „Petici za zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky“. Pražská kancelář (Lublaňská 18, Vinohrady, Praha 2) nově spadá mezi petiční místa.

Chcete vědět více?

26.2. je zavřené pražské infocentrum

22.02.2019

Na vědomost se dává, že výjimečně bude v úterý 26.2. zavřeno naše pražské infocentrum.  V...

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio