Přidat RSS kanál Aktualit

Šokující nárůst počtu opic exportovaných z Mauricia do laboratoří

23.04.2015

Kampaň organizace BUAV (Britské unie za zrušení pokusů na zvířatech) s názvem Save Our Monkeys (Zachraňte naše opice) odsoudila nepřijatelný nárůst počtu opic exportovaných z ostrova Mauricius a žádá novou vládu, aby podnikla kroky k ukončení utrpení opic v zemi.

Zveřejněná čísla ukazují, že během roku 2014 bylo z Mauricia vyvezeno celkem 8991 opic, což je oproti roku 2013 o 2937 jedinců více – znamená to nárůst o 48 %. Opice byly odvezeny převážně do USA a Evropy, včetně Velké Británie, Francie, Německa a Španělska. Mnoho opic bylo odchyceno v divočině a míří do Primate Products, opičí chovné stanice na Floridě, která v současnosti čelí kritice za svůj záměr vybudovat další chovné zařízení kvůli dodávkám opic do amerických laboratoří.

Tým BUAV v únoru navštívil Mauricius, setkal se s ministry a úředníky a diskutoval s nimi obchod s opicemi vyváženými na pokusy.

BUAV také předala svou petici podepsanou 162 067 lidmi, která vyzývá k ukončení obchodování s mauricijskými opicemi (je stále možné ji podepsat zde). Petice vznikla na základě nedávného výzkumu BUAV, který odhalil, co se s opicemi děje, když jsou z Mauricia odvezeny, jakým procedurám jsou podrobovány a jak trpí. Záznam pořízený v Institutu Maxe Plancka pro biologickou kybernetiku v Německu způsobil mezinárodní šok a bouři protestů.

Sarah Kite, ředitelka speciálních projektů BUAV, řekla: „Tato šokující čísla ukazují obchod s bídou a utrpením tisíců zvířat na Mauriciu a negativně se odrážejí na obrazu země, která se na mezinárodní úrovni prezentuje jako rajský ostrov pro vaši dovolenou. Vybízíme občany ostrova Mauricius, aby vyjádřili svůj názor a připojili se ke vzrůstajícímu počtu lidí, kteří chtějí, aby Mauricius tento krutý obchod s opicemi zakázal.“

Na farmách po celém Mauriciu jsou desetitisíce opic. Mnohé z nich byly odchyceny z divoké přírody, na těchto farmách jsou uvězněny a chovány za účelem produkce mláďat, která se dodávají do laboratoří. Namísto svěžího listoví doma v džungli tráví tito jedinci život v klecích na betonu. Vyvážejí se do zámoří jako náklad v malých dřevěných bednách. Mnoho leteckých společností už přestalo transportovat primáty určené pro výzkumné účely; ne tak Air France, které je hlavním dovozcem opic z Mauricia do Ameriky a Evropy.

Více informací:

www.buav.org/our-campaigns/primate-campaign/mauritius

www.facebook.com/SaveOurMonkeys

www.twitter.com/SaveOurMonkeys

Řekněte NE Air France a jejímu obchodu s opicemi!

Podepište petici a přijďte v pátek 24. dubna na protest před její pražskou pobočkou! Děkujeme za pomoc!

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Připojte se k pochodům

16.11.2018

srdečně Vás zveme na protestní pochody "Politici! Cirkusy se zvířaty nechceme", které proběhnou souběžně ve středu 21.11. a to hned ve třech velkých městech ČR. 
Konkrétně v PrazeBrně a Olomouci.

Chcete vědět více?

Otevřený dopis organizací na ochranu zvířat

08.11.2018

Po vyjádření Ministerstva zemědělství, že plánuje zákaz vystupování zvířat v cirkusech, začaly cirkusy se zvířaty mobilizovat své síly. N adresu ochránců zvířat zaznívají nelichotivé komentáře i nepřímá obvinění z vypouštění zvířat, násilností či žhářství. Kampaň je prý vedena proti cirkusákům, a ne proti cirkusům. Údajně hrozí zabití tisíců zvířat a aktivistům je to prý jedno, protože jejich sloganem je „lepší mrtvý, než žít v zajetí“. Nechybí ani obvinění, že kampaň je vedena na objednávku jedné vládní politické strany. Zakládají se ale tato tvrzení na pravdě?

Chcete vědět více?

Nový Zpravodaj Svobody zvířat III/2018

17.10.2018

Vychází podzimní číslo našeho čtvrtletního zpravodaje. V úvodním článku jsme se zaměřili na obchod se žirafími produkty.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio