Přidat RSS kanál Aktualit

Šokující nárůst počtu opic exportovaných z Mauricia do laboratoří

23.04.2015

Kampaň organizace BUAV (Britské unie za zrušení pokusů na zvířatech) s názvem Save Our Monkeys (Zachraňte naše opice) odsoudila nepřijatelný nárůst počtu opic exportovaných z ostrova Mauricius a žádá novou vládu, aby podnikla kroky k ukončení utrpení opic v zemi.

Zveřejněná čísla ukazují, že během roku 2014 bylo z Mauricia vyvezeno celkem 8991 opic, což je oproti roku 2013 o 2937 jedinců více – znamená to nárůst o 48 %. Opice byly odvezeny převážně do USA a Evropy, včetně Velké Británie, Francie, Německa a Španělska. Mnoho opic bylo odchyceno v divočině a míří do Primate Products, opičí chovné stanice na Floridě, která v současnosti čelí kritice za svůj záměr vybudovat další chovné zařízení kvůli dodávkám opic do amerických laboratoří.

Tým BUAV v únoru navštívil Mauricius, setkal se s ministry a úředníky a diskutoval s nimi obchod s opicemi vyváženými na pokusy.

BUAV také předala svou petici podepsanou 162 067 lidmi, která vyzývá k ukončení obchodování s mauricijskými opicemi (je stále možné ji podepsat zde). Petice vznikla na základě nedávného výzkumu BUAV, který odhalil, co se s opicemi děje, když jsou z Mauricia odvezeny, jakým procedurám jsou podrobovány a jak trpí. Záznam pořízený v Institutu Maxe Plancka pro biologickou kybernetiku v Německu způsobil mezinárodní šok a bouři protestů.

Sarah Kite, ředitelka speciálních projektů BUAV, řekla: „Tato šokující čísla ukazují obchod s bídou a utrpením tisíců zvířat na Mauriciu a negativně se odrážejí na obrazu země, která se na mezinárodní úrovni prezentuje jako rajský ostrov pro vaši dovolenou. Vybízíme občany ostrova Mauricius, aby vyjádřili svůj názor a připojili se ke vzrůstajícímu počtu lidí, kteří chtějí, aby Mauricius tento krutý obchod s opicemi zakázal.“

Na farmách po celém Mauriciu jsou desetitisíce opic. Mnohé z nich byly odchyceny z divoké přírody, na těchto farmách jsou uvězněny a chovány za účelem produkce mláďat, která se dodávají do laboratoří. Namísto svěžího listoví doma v džungli tráví tito jedinci život v klecích na betonu. Vyvážejí se do zámoří jako náklad v malých dřevěných bednách. Mnoho leteckých společností už přestalo transportovat primáty určené pro výzkumné účely; ne tak Air France, které je hlavním dovozcem opic z Mauricia do Ameriky a Evropy.

Více informací:

www.buav.org/our-campaigns/primate-campaign/mauritius

www.facebook.com/SaveOurMonkeys

www.twitter.com/SaveOurMonkeys

Řekněte NE Air France a jejímu obchodu s opicemi!

Podepište petici a přijďte v pátek 24. dubna na protest před její pražskou pobočkou! Děkujeme za pomoc!

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2019

21.12.2018

Přejeme Vám klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2018.

Chcete vědět více?

Podlehlo Ministerstvo zemědělství nátlaku cirkusů?

11.12.2018

V úterý 11. prosince média přinesla zprávu, že Ministerstvo zemědělství (MZe) do připravované novely zákona na ochranu zvířat proti týrání nezapracuje zákaz drezury a vystupování zvířat v cirkusech. "Působí to dojmem, že ministr Toman podlehl lobby majitelů cirkusů. Není přece v pořádku, aby podnikatelské subjekty, kterých se zákony týkají a mají tak zjevný střet zájmů, byly přizvány k jejich úpravě."

Chcete vědět více?

Jak prožít Vánoce bez krutosti

10.12.2018

Jak nadělit nejen lidem, ale i zvířatům pohodovější Vánoce? 

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio