Přidat RSS kanál Aktualit

Šokující nárůst počtu opic exportovaných z Mauricia do laboratoří

23.04.2015

Kampaň organizace BUAV (Britské unie za zrušení pokusů na zvířatech) s názvem Save Our Monkeys (Zachraňte naše opice) odsoudila nepřijatelný nárůst počtu opic exportovaných z ostrova Mauricius a žádá novou vládu, aby podnikla kroky k ukončení utrpení opic v zemi.

Zveřejněná čísla ukazují, že během roku 2014 bylo z Mauricia vyvezeno celkem 8991 opic, což je oproti roku 2013 o 2937 jedinců více – znamená to nárůst o 48 %. Opice byly odvezeny převážně do USA a Evropy, včetně Velké Británie, Francie, Německa a Španělska. Mnoho opic bylo odchyceno v divočině a míří do Primate Products, opičí chovné stanice na Floridě, která v současnosti čelí kritice za svůj záměr vybudovat další chovné zařízení kvůli dodávkám opic do amerických laboratoří.

Tým BUAV v únoru navštívil Mauricius, setkal se s ministry a úředníky a diskutoval s nimi obchod s opicemi vyváženými na pokusy.

BUAV také předala svou petici podepsanou 162 067 lidmi, která vyzývá k ukončení obchodování s mauricijskými opicemi (je stále možné ji podepsat zde). Petice vznikla na základě nedávného výzkumu BUAV, který odhalil, co se s opicemi děje, když jsou z Mauricia odvezeny, jakým procedurám jsou podrobovány a jak trpí. Záznam pořízený v Institutu Maxe Plancka pro biologickou kybernetiku v Německu způsobil mezinárodní šok a bouři protestů.

Sarah Kite, ředitelka speciálních projektů BUAV, řekla: „Tato šokující čísla ukazují obchod s bídou a utrpením tisíců zvířat na Mauriciu a negativně se odrážejí na obrazu země, která se na mezinárodní úrovni prezentuje jako rajský ostrov pro vaši dovolenou. Vybízíme občany ostrova Mauricius, aby vyjádřili svůj názor a připojili se ke vzrůstajícímu počtu lidí, kteří chtějí, aby Mauricius tento krutý obchod s opicemi zakázal.“

Na farmách po celém Mauriciu jsou desetitisíce opic. Mnohé z nich byly odchyceny z divoké přírody, na těchto farmách jsou uvězněny a chovány za účelem produkce mláďat, která se dodávají do laboratoří. Namísto svěžího listoví doma v džungli tráví tito jedinci život v klecích na betonu. Vyvážejí se do zámoří jako náklad v malých dřevěných bednách. Mnoho leteckých společností už přestalo transportovat primáty určené pro výzkumné účely; ne tak Air France, které je hlavním dovozcem opic z Mauricia do Ameriky a Evropy.

Více informací:

www.buav.org/our-campaigns/primate-campaign/mauritius

www.facebook.com/SaveOurMonkeys

www.twitter.com/SaveOurMonkeys

Řekněte NE Air France a jejímu obchodu s opicemi!

Podepište petici a přijďte v pátek 24. dubna na protest před její pražskou pobočkou! Děkujeme za pomoc!

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Svoboda zvířat uvádí lži o kampani Cirkusy bez zvířat na pravou míru

05.03.2019

Mýty vs. fakta - tak zní název nejnovější informační série, kterou Svoboda zvířat spouští na sociálních sítích v rámci své kampaně Cirkusy bez zvířat. Jejím cílem je uvést na pravou míru některé mýty, lži a polopravdy o kampani Cirkusy bez zvířat, která usiluje o prosazení zákazu využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech.

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat podporuje „Petici za zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky“

28.02.2019

Svoboda zvířat proto podporuje „Petici za zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky“. Pražská kancelář (Lublaňská 18, Vinohrady, Praha 2) nově spadá mezi petiční místa.

Chcete vědět více?

26.2. je zavřené pražské infocentrum

22.02.2019

Na vědomost se dává, že výjimečně bude v úterý 26.2. zavřeno naše pražské infocentrum.  V...

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio