Přidat RSS kanál Aktualit

Poděkujte senátorkám a senátorům, kteří hlasovali pro zákaz kožešinových farem

25.07.2017

Poděkujte senátorůmKonec utrpení norků a lišek v malých klecích je téměř u konce. Ve čtvrtek 20. 7. prošla Senátem novela zákona, která vede k ukončení provozu kožešinových farem v České republice. Pro podporu zákazu hlasovalo celkem 39 senátorů a senátorek. Legislativní cesta tohoto návrhu tak může pokračovat k podpisu prezidenta. Pokud ten novelu nevrátí zpět do Poslanecké sněmovny, vejde v platnost a kožešinové farmy budou muset ukončit svoji činnost do 31. 1. 2019.

Pokud s námi sdílíte radost, že další hlasování o novele zákona přineslo pozitivní výsledek pro zvířata, níže najdete seznam těch, díky kterým se to podařilo tentokrát. Chcete-li jim poslat děkovný email, máte jedinečnou příležitost. Celkový přehled kdo jak hlasoval naleznete zde.

 

ČSSD

Ivo Bárek bareki@senat.cz

Jiří Dienstbier dienstbierj@senat.cz

Milada Emmerová emmerovam@senat.cz

Jaromír Jermář jaromir.jermar@seznam.cz

Jan Látka latkaj@senat.cz

Hassan Mezian mezianh@senat.cz

Miroslav Nenutil nenutilm@senat.cz

Vladimír Plaček placekv@senat.cz

Eva Syková sykovae@senat.cz

Jan Žaloudík zaloudikj@senat.cz

 

KDU-ČSL a nezávislí

Jiří Carbol carbolj@senat.cz

Václav Hampl hamplv@senat.cz

Miluše Horská horskam@senat.cz

Anna Hubáčková hubackovaa@senat.cz

Renata Chmelová chmelovar@senat.cz

Šárka Jelínková jelinkovas@senat.cz

Lumír Kantor kantorl@senat.cz

Zdeněk Papoušek papousekz@senat.cz

Jitka Seitlová seitlovaj@senat.cz

Alena Šromová sromovaa@senat.cz

Jaromíra Vítková vitkovaj@senat.cz

 

STAN

Tomáš Czernin czernint@senat.cz

Petr Holeček holecekp@senat.cz

Václav Chaloupek chaloupekv@senat.cz

Luděk Jeništa Jenistal@senat.cz

Zbyněk Linhart Linhartz@senat.cz

Jiří Růžička ruzickaj@senat.cz

Jiří Vosecký Voseckyj@senat.cz

 

ODS

Jiří Burian burianj@senat.cz

Zdeněk Nytra nytraz@senat.cz

Jiří Oberfalzer oberfalzerj@senat.cz

 

ANO

Jiří Dušek dusekj@senat.cz

Zdeňka Hamousová HamousovaZ@senat.cz

Peter Koliba kolibap@senat.cz

Jaroslav Větrovský vetrovskyj@senat.cz

 

Nezařazení

Ladislav Kos kosl@senat.cz

Václav Láska vaclav.laska@vaclavlaska.cz

Libor Michálek michalekl@senat.cz

Petr Orel orelp@senat.cz

Poděkujte senátorům

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

POZOR ve čtvrtek 25.4. je infocentrum otevřeno od 12 do 15:30 hodin!

24.04.2019

POZOR v úterý 25.4. je infocentrum otevřeno od 12 do 15:30 hodin! Pak se přesouváme na akci Česko za cirkusy bez zvířat!

Omlouvám se za způsobené potíže a děkujeme za pochopení.

 

Svoboda zvířat

Chcete vědět více?

25. dubna se postaví Česko za Cirkusy bez zvířat!

24.04.2019

Tisková zpráva Svobody zvířat, Praha 24. dubna 2019

Chcete vědět více?

Česko za Cirkusy bez zvířat

22.04.2019

V nadcházejících měsících Česko rozhodne o osudu divokých druhů zvířat v cirkusech. Současný návrh Ministerstva zemědělství řeší pouze drezuru slonů, zatímco například úděl tygrů, lvů či medvědů má být řešen jen licencováním cirkusů. Pokud souhlasíš, že život v klecích a nevelkých výbězích, transporty ze štace na štaci a bezpodmínečná podřízenost drezérům pro tato zvířata nejsou důstojné, pak je ten pravý čas dát to najevo. Společně můžeme zastavit zneužívání zvířat v cirkusech!

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio