Přidat RSS kanál Aktualit

Poděkujte senátorkám a senátorům, kteří hlasovali pro zákaz kožešinových farem

25.07.2017

Poděkujte senátorůmKonec utrpení norků a lišek v malých klecích je téměř u konce. Ve čtvrtek 20. 7. prošla Senátem novela zákona, která vede k ukončení provozu kožešinových farem v České republice. Pro podporu zákazu hlasovalo celkem 39 senátorů a senátorek. Legislativní cesta tohoto návrhu tak může pokračovat k podpisu prezidenta. Pokud ten novelu nevrátí zpět do Poslanecké sněmovny, vejde v platnost a kožešinové farmy budou muset ukončit svoji činnost do 31. 1. 2019.

Pokud s námi sdílíte radost, že další hlasování o novele zákona přineslo pozitivní výsledek pro zvířata, níže najdete seznam těch, díky kterým se to podařilo tentokrát. Chcete-li jim poslat děkovný email, máte jedinečnou příležitost. Celkový přehled kdo jak hlasoval naleznete zde.

 

ČSSD

Ivo Bárek bareki@senat.cz

Jiří Dienstbier dienstbierj@senat.cz

Milada Emmerová emmerovam@senat.cz

Jaromír Jermář jaromir.jermar@seznam.cz

Jan Látka latkaj@senat.cz

Hassan Mezian mezianh@senat.cz

Miroslav Nenutil nenutilm@senat.cz

Vladimír Plaček placekv@senat.cz

Eva Syková sykovae@senat.cz

Jan Žaloudík zaloudikj@senat.cz

 

KDU-ČSL a nezávislí

Jiří Carbol carbolj@senat.cz

Václav Hampl hamplv@senat.cz

Miluše Horská horskam@senat.cz

Anna Hubáčková hubackovaa@senat.cz

Renata Chmelová chmelovar@senat.cz

Šárka Jelínková jelinkovas@senat.cz

Lumír Kantor kantorl@senat.cz

Zdeněk Papoušek papousekz@senat.cz

Jitka Seitlová seitlovaj@senat.cz

Alena Šromová sromovaa@senat.cz

Jaromíra Vítková vitkovaj@senat.cz

 

STAN

Tomáš Czernin czernint@senat.cz

Petr Holeček holecekp@senat.cz

Václav Chaloupek chaloupekv@senat.cz

Luděk Jeništa Jenistal@senat.cz

Zbyněk Linhart Linhartz@senat.cz

Jiří Růžička ruzickaj@senat.cz

Jiří Vosecký Voseckyj@senat.cz

 

ODS

Jiří Burian burianj@senat.cz

Zdeněk Nytra nytraz@senat.cz

Jiří Oberfalzer oberfalzerj@senat.cz

 

ANO

Jiří Dušek dusekj@senat.cz

Zdeňka Hamousová HamousovaZ@senat.cz

Peter Koliba kolibap@senat.cz

Jaroslav Větrovský vetrovskyj@senat.cz

 

Nezařazení

Ladislav Kos kosl@senat.cz

Václav Láska vaclav.laska@vaclavlaska.cz

Libor Michálek michalekl@senat.cz

Petr Orel orelp@senat.cz

Poděkujte senátorům

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Otevřený dopis ministrovi zemědělství: proč ochránci zvířat nejsou členy expertní skupiny?

06.12.2018

Pracovní skupina k omezení drezury v cirkusech se poprvé sešla na Mze 8. listopadu. Zatímco cirkusy měly na jednání skupiny své zastoupení, ochránci zvířat nikoli. Nikdo nás s nabídkou s účastí ve skupině neoslovil, ačkoli se tématu zvířat v cirkusech podrobně věnujeme a máme problematiku, včetně vědeckých studií, zmapovanou. Rozhodli jsme se proto Mze kontaktovat a o účast ve skupině zažádat. Odpověď nám dosud žádná nepřišla.

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat byla na World Vegan Day

23.11.2018

V neděli 4.11. jsme se s Vámi sešli na World Vegan Day!

Chcete vědět více?

Ochránci zvířat jsou šokováni přístupem Komory veterinárních lékařů k využívání zvířat v cirkusech

22.11.2018

V pondělí 19.11. vydalo představenstvo Komory veterinárních lékařů České republiky stanovisko, které schvaluje využívání zvířat v cirkusech. Svoboda zvířat s tímto stanoviskem nesouhlasí a vyzývá KVL ČR k přehodnocení stanoviska. Podle Svobody zvířat je celá situace naprosto absurdní. Postoj Komory veterinárních lékařů České republiky (KVL ČR) je totiž v přímém rozporu s platným stanoviskem Federace Evropských Veterinářů (Federation of Veterinarians of Europe), jíž je sama KVL ČR členem.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio