Přidat RSS kanál Aktualit

Kampaň Ukažte to vládě podporují slavné osobnosti

12.12.2012

Kampaň Ukažte to vládě, kterou Svoboda zvířat spustila na základě zveřejnění nových záběrů z českých kožešinových farem na podzim 2012, podpořily známé osobnosti. Za podporu projektu na pomoc tzv. kožešinovým zvířatům jim patří velký dík...

Lejla Abbasová

"Nejsem typ, který nosí kožešiny. Ale nejsem ani typ, který by přemýšlel nad týráním "kožešinových" zvířat nebo se dokonce aktivně zúčastnoval kampaní proti nošení kožešin. Vzpomínám si, že jsem kdysi viděla fotografie, kde byla vidět různě zohyzděná zvířata z chovů. Musím přiznat, že ani poté jsem nijak zvlášť nad touto tématikou nepřemýšlela. Dokud jsem neviděla video, které mi poslala organizace Svoboda zvířat a které mnou hluboce otřáslo. Nevím, jestli je taková praxe při chovu " kožešinových" zvířat běžná, či je tohle extrémní příklad. Já osobně bych nikdy nechtěla přemýšlet nad tím, jestli kožešinu, kterou nosím, mám ze zvířete, které umíralo dny v otřesných podmínkách a bolestech jen proto, abych vypadala dobře nebo umíralo třeba i humánně, nicméně tak jako tak pro můj marnivý a sobecký zájem. Kožešinu nemám a už vím, že mít nikdy nebudu."

Petra Černocká

"Zdá se, že je to stále dokola o hamižnosti chovatelů a netečnosti příslušných ministerských úředníků, kteří by se touto problematikou měli zabývat. Existují důkazy v jakých podmínkách zvířata žijí, existují příklady, jak se s těmito problémy vypořádaly kulturnější země, než je ta naše, a naštěstí existují i organizace, které znova a znova nepřestávají apelovat na příslušných místech, aby se s tím konečně něco udělalo.Lidem, kteří se rozhodli věnovat tolik energie pro boj za přirozená práva našich zvířecích spoluobyvatel této planety, je třeba poděkovat a především je podpořit svým hlasem."

Jana Janěková

Těžko se hledají  vhodná slova na tak složitou situaci ve světě a tudíž i k problému týkajícího se vztahu člověka ke zvířatům a využívání jejich životů pro ukojení svých povrchních potřeb. Zacituji zde tedy text Kurta Vonneguta, který vystihuje vše nejlépe a se kterým se ztotožňuji:

REKVIEM

Ukřižovaná planeta Země

kdyby měla dar řeči a smysl pro ironii,

by dnes mohla klidně říct o tom jak jí ubližujeme:

"Otče, odpusť jim, vždyť nevědí co činí".

Ironie by byla v tom, že víme, co činíme.

Až kvůli nám umře poslední živý tvor, jak by bylo poetické, kdyby Země mohla říct hlasem zvedajícím se možná ze dna Velkého kaňonu:

"Je po všem."

Lidem se tu nelíbilo.

Marta Kubišová

"Lituji zvířata, která jsou ještě v dnešní době chována kvůli výrobě okrasných kožichů. Nechápu lhostejnost lidí, kteří tento masakr podporují. Vždyť dnes už je možné pořídit si imitaci jakékoliv kožešiny bez utrpení zvířat."

Jaroslava Obermaierová

Jaroslava Obermaierová se na podporu tzv. kožešinových zvířat vyfotila v kleci


Pavel Vítek

"Jsem naprosto šokován a pobouřen těmito otřesnými záběry. Domnívám se, že každá živá bytost má právo na důstojný život. Nesouhlasím za žádných okolností s porušením tohoto práva. Zvířata v zajetí se navíc nemohou násilí člověka bránit, je to neodpustitelné trápení. Jsem zásadně proti takovým "chovům" a proti takovémuto zacházení se zvířaty - jenom kvůli tak marnivé záležitosti, jakou je pořízení pravého kožichu. Lidé by měli se zvířaty žít v harmonii a ne jim ubližovat."

Jak se kampaň vyvíjí?

  • Od spuštění kampaně již e-mail ministru zemědělství Petru Bendlovi odeslalo téměř 19 000 lidí!
  • Pod Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat se již podepsalo přes 11 000 občanů a občanek ČR.
  • Vstoupili jsme do jednání s ministerstvem zemědělství, které slíbilo, že k problému vydá oficiální stanovisko.
  • Nové fotografie z českých kožešinových farem najdete zde.
  • Ke kampani jsme vydali nový letáček, který si můžete stáhnout nebo si o jeho tištěnou verzi napsat na e-mailovou adresu info@protisrsti.cz.
  • Z webu www.ukaztetovlade.cz ještě stále můžete poslat e-mail ministrovi zemědělství či stáhnout si Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR.
  • Kampaň také můžete podpořit zasláním finančního příspěvku.

Děkujeme za pomoc!

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Svoboda zvířat uvádí lži o kampani Cirkusy bez zvířat na pravou míru

05.03.2019

Mýty vs. fakta - tak zní název nejnovější informační série, kterou Svoboda zvířat spouští na sociálních sítích v rámci své kampaně Cirkusy bez zvířat. Jejím cílem je uvést na pravou míru některé mýty, lži a polopravdy o kampani Cirkusy bez zvířat, která usiluje o prosazení zákazu využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech.

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat podporuje „Petici za zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky“

28.02.2019

Svoboda zvířat proto podporuje „Petici za zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky“. Pražská kancelář (Lublaňská 18, Vinohrady, Praha 2) nově spadá mezi petiční místa.

Chcete vědět více?

26.2. je zavřené pražské infocentrum

22.02.2019

Na vědomost se dává, že výjimečně bude v úterý 26.2. zavřeno naše pražské infocentrum.  V...

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio