Přidat RSS kanál Aktualit

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

20.09.2018

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test LD50, při němž je myším injekčně aplikován roztok botolotoxinu do břišní dutiny. Zvířata trpí obrovskými bolestmi, ochrnutím, poškozením zraku a ztíženým dýcháním. Po několika dnech nakonec umírají udušením.

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech včetně Svobody zvířat mnoho let usilují o ukončení testování Botoxu na zvířatech a jeho nahrazení etickými metodami. Mimo jiné vytvářely nátlak na společnost Ipsen, aby přijala alternativní metody testování pro výrobky DYSPORT® a AZZALURE®, vyráběné pro společnost Nestlé.

Prvním výrobcem, který vyvinul a zavedl metodu bez zvířat, byla společnost Allergan v roce 2011. Od té doby také Ipsen pracoval na vývoji alternativní metody pro testování svých produktů. Nyní úřady EU a Švýcarska schválily použití metody založené na lidských buňkách pro oba typy výrobků. DYSPORT® je používán k lékařským i kosmetickým účelům, AZZALURE® je určen výhradně pro použití v kosmetice (vyhlazování vrásek).

Věříme, že také ostatní výrobci brzy zavedou humánní metody testování. Více informací o tomto tématu najdete na www.pokusynazviratech.cz/botox.htm.

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Otevřený dopis ministrovi zemědělství: proč ochránci zvířat nejsou členy expertní skupiny?

06.12.2018

Pracovní skupina k omezení drezury v cirkusech se poprvé sešla na Mze 8. listopadu. Zatímco cirkusy měly na jednání skupiny své zastoupení, ochránci zvířat nikoli. Nikdo nás s nabídkou s účastí ve skupině neoslovil, ačkoli se tématu zvířat v cirkusech podrobně věnujeme a máme problematiku, včetně vědeckých studií, zmapovanou. Rozhodli jsme se proto Mze kontaktovat a o účast ve skupině zažádat. Odpověď nám dosud žádná nepřišla.

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat byla na World Vegan Day

23.11.2018

V neděli 4.11. jsme se s Vámi sešli na World Vegan Day!

Chcete vědět více?

Ochránci zvířat jsou šokováni přístupem Komory veterinárních lékařů k využívání zvířat v cirkusech

22.11.2018

V pondělí 19.11. vydalo představenstvo Komory veterinárních lékařů České republiky stanovisko, které schvaluje využívání zvířat v cirkusech. Svoboda zvířat s tímto stanoviskem nesouhlasí a vyzývá KVL ČR k přehodnocení stanoviska. Podle Svobody zvířat je celá situace naprosto absurdní. Postoj Komory veterinárních lékařů České republiky (KVL ČR) je totiž v přímém rozporu s platným stanoviskem Federace Evropských Veterinářů (Federation of Veterinarians of Europe), jíž je sama KVL ČR členem.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio