Přidat RSS kanál Aktualit

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

20.09.2018

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test LD50, při němž je myším injekčně aplikován roztok botolotoxinu do břišní dutiny. Zvířata trpí obrovskými bolestmi, ochrnutím, poškozením zraku a ztíženým dýcháním. Po několika dnech nakonec umírají udušením.

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech včetně Svobody zvířat mnoho let usilují o ukončení testování Botoxu na zvířatech a jeho nahrazení etickými metodami. Mimo jiné vytvářely nátlak na společnost Ipsen, aby přijala alternativní metody testování pro výrobky DYSPORT® a AZZALURE®, vyráběné pro společnost Nestlé.

Prvním výrobcem, který vyvinul a zavedl metodu bez zvířat, byla společnost Allergan v roce 2011. Od té doby také Ipsen pracoval na vývoji alternativní metody pro testování svých produktů. Nyní úřady EU a Švýcarska schválily použití metody založené na lidských buňkách pro oba typy výrobků. DYSPORT® je používán k lékařským i kosmetickým účelům, AZZALURE® je určen výhradně pro použití v kosmetice (vyhlazování vrásek).

Věříme, že také ostatní výrobci brzy zavedou humánní metody testování. Více informací o tomto tématu najdete na www.pokusynazviratech.cz/botox.htm.

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

POZOR ve čtvrtek 25.4. je infocentrum otevřeno od 12 do 15:30 hodin!

24.04.2019

POZOR v úterý 25.4. je infocentrum otevřeno od 12 do 15:30 hodin! Pak se přesouváme na akci Česko za cirkusy bez zvířat!

Omlouvám se za způsobené potíže a děkujeme za pochopení.

 

Svoboda zvířat

Chcete vědět více?

25. dubna se postaví Česko za Cirkusy bez zvířat!

24.04.2019

Tisková zpráva Svobody zvířat, Praha 24. dubna 2019

Chcete vědět více?

Česko za Cirkusy bez zvířat

22.04.2019

V nadcházejících měsících Česko rozhodne o osudu divokých druhů zvířat v cirkusech. Současný návrh Ministerstva zemědělství řeší pouze drezuru slonů, zatímco například úděl tygrů, lvů či medvědů má být řešen jen licencováním cirkusů. Pokud souhlasíš, že život v klecích a nevelkých výbězích, transporty ze štace na štaci a bezpodmínečná podřízenost drezérům pro tato zvířata nejsou důstojné, pak je ten pravý čas dát to najevo. Společně můžeme zastavit zneužívání zvířat v cirkusech!

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio