Přidat RSS kanál Aktualit

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

20.09.2018

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test LD50, při němž je myším injekčně aplikován roztok botolotoxinu do břišní dutiny. Zvířata trpí obrovskými bolestmi, ochrnutím, poškozením zraku a ztíženým dýcháním. Po několika dnech nakonec umírají udušením.

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech včetně Svobody zvířat mnoho let usilují o ukončení testování Botoxu na zvířatech a jeho nahrazení etickými metodami. Mimo jiné vytvářely nátlak na společnost Ipsen, aby přijala alternativní metody testování pro výrobky DYSPORT® a AZZALURE®, vyráběné pro společnost Nestlé.

Prvním výrobcem, který vyvinul a zavedl metodu bez zvířat, byla společnost Allergan v roce 2011. Od té doby také Ipsen pracoval na vývoji alternativní metody pro testování svých produktů. Nyní úřady EU a Švýcarska schválily použití metody založené na lidských buňkách pro oba typy výrobků. DYSPORT® je používán k lékařským i kosmetickým účelům, AZZALURE® je určen výhradně pro použití v kosmetice (vyhlazování vrásek).

Věříme, že také ostatní výrobci brzy zavedou humánní metody testování. Více informací o tomto tématu najdete na www.pokusynazviratech.cz/botox.htm.

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

HLASUJTE! Máme šanci získat video pro kampaň!

20.02.2019

Hlasujte pro kampaň Cirkusy bez zvířat v soutěži SocialMarie o nejlepší inovativní projekt. Výhrou je vytvoření videa pro naši kampaň. 

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat přeje soucitného Valentýna

14.02.2019

Nic nečiní člověka lidštějším, než láska ke zvířatům. Oslavte svátek všech zamilovaných tím, že pomůžete zvířatům. PODEPIŠTE petici za zákaz chovu a využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech v ČR.

Chcete vědět více?

Svoboda zvířat podporuje Pro planetu

11.02.2019

Svoboda zvířat se spolu s dalšími organizacemi přidala k výzvě Pro planetu. Pro planetu je výzva občanů vládě České republiky, médiím a veřejnosti k řešení klimatické krize. A proč jsme se přidali? Protože na této planetě nežijeme sami, svými rozhodnutími ovlivňujeme přírodu a všechna zvířata, co v ní žijí.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio