Přidat RSS kanál Aktualit

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

20.09.2018

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test LD50, při němž je myším injekčně aplikován roztok botolotoxinu do břišní dutiny. Zvířata trpí obrovskými bolestmi, ochrnutím, poškozením zraku a ztíženým dýcháním. Po několika dnech nakonec umírají udušením.

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech včetně Svobody zvířat mnoho let usilují o ukončení testování Botoxu na zvířatech a jeho nahrazení etickými metodami. Mimo jiné vytvářely nátlak na společnost Ipsen, aby přijala alternativní metody testování pro výrobky DYSPORT® a AZZALURE®, vyráběné pro společnost Nestlé.

Prvním výrobcem, který vyvinul a zavedl metodu bez zvířat, byla společnost Allergan v roce 2011. Od té doby také Ipsen pracoval na vývoji alternativní metody pro testování svých produktů. Nyní úřady EU a Švýcarska schválily použití metody založené na lidských buňkách pro oba typy výrobků. DYSPORT® je používán k lékařským i kosmetickým účelům, AZZALURE® je určen výhradně pro použití v kosmetice (vyhlazování vrásek).

Věříme, že také ostatní výrobci brzy zavedou humánní metody testování. Více informací o tomto tématu najdete na www.pokusynazviratech.cz/botox.htm.

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Konec doby klecové - pozvánka na zahájení celoevropské petice

08.10.2018

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení EVROPSKÉ OBČANSKÉ INICIATIVY v ČR za ukončení všech klecových chovů hospodářských zvířat v celé EU - 9. října od 12 hodin na Malostranském náměstí v Praze.

Chcete vědět více?

Organizace na ochranu zvířat vyzývají ministra zemědělství k zákazu cirkusů se zvířaty

08.10.2018

Organizace na ochranu zvířat Svoboda zvířat, Hlas zvířat, Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku a Advokátní kancelář Roberta Plicky předaly v pondělí 8.10.2018 “Výzvu ministrovi zemědělství”. Reagují tak na připravovanou novelu Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání.

Chcete vědět více?

Nejnovější průzkum veřejného mínění: většina obyvatel ČR je pro rozšíření zákazu využívání zvířat v

03.10.2018

Podle nejnovějšího reprezentativního průzkumu veřejného mínění, který v září provedla agentura Focus, by s rozšířením zákazu využívání zvířat v cirkusech na alespoň volně žijící (divoká) zvířata souhlasilo 74 % občanů a občanek České republiky.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio