Přidat RSS kanál Aktualit

Děti Země nepodpoří rozšíření drůbežárny ve Velkém Malahově

13.05.2010

Nová technologie navržená Českou drůbeží by neznamenala výrazné zlepšení podmínek zvířat

Tisková zpráva ze dne 6. května 2010

Děti Země se po důkladném zvážení a mnohých konzultacích rozhodly neumožnit výstavbu druhé haly drůbežárny ve Velkém Malahově na Domažlicku. Nová technologie chovu předložená firmou Česká drůbež by totiž neznamenala výrazné zlepšení životních podmínek zvířat. Dalším důvodem, proč Děti Země smlouvu z roku 2003, v níž se Česká drůbež zavázala postavit v Malahově pouze jednu halu, nemohou přehodnotit, je i to, že v minulosti opakovaně docházelo k překračování limitu slepic v klecích.

Celou tiskovou zprávu najdete v dokumentu níže.

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Podlehlo Ministerstvo zemědělství nátlaku cirkusů?

11.12.2018

V úterý 11. prosince média přinesla zprávu, že Ministerstvo zemědělství (MZe) do připravované novely zákona na ochranu zvířat proti týrání nezapracuje zákaz drezury a vystupování zvířat v cirkusech. "Působí to dojmem, že ministr Toman podlehl lobby majitelů cirkusů. Není přece v pořádku, aby podnikatelské subjekty, kterých se zákony týkají a mají tak zjevný střet zájmů, byly přizvány k jejich úpravě."

Chcete vědět více?

Jak prožít Vánoce bez krutosti

10.12.2018

Jak nadělit nejen lidem, ale i zvířatům pohodovější Vánoce? 

Chcete vědět více?

Otevřený dopis ministrovi zemědělství: proč ochránci zvířat nejsou členy expertní skupiny?

06.12.2018

Pracovní skupina k omezení drezury v cirkusech se poprvé sešla na Mze 8. listopadu. Zatímco cirkusy měly na jednání skupiny své zastoupení, ochránci zvířat nikoli. Nikdo nás s nabídkou s účastí ve skupině neoslovil, ačkoli se tématu zvířat v cirkusech podrobně věnujeme a máme problematiku, včetně vědeckých studií, zmapovanou. Rozhodli jsme se proto Mze kontaktovat a o účast ve skupině zažádat. Odpověď nám dosud žádná nepřišla.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio