Přidat RSS kanál Aktualit

Aktuální výzkum CVVM: Češi kožešinám nefandí

25.06.2013

Tisková zpráva Svobody zvířat

Praha 25. 6. 2013 - Zcela nový výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění ukazuje, že většina české populace nesouhlasí s kožešinovou módou a zabíjením zvířat za tímto účelem. Se zákazem chovu tzv. kožešinových zvířat souhlasí 68 % dotázaných.

Výzkum zaměřený převážně (ale ne pouze) na to, jak česká populace vnímá kožešinovou problematiku, proběhl v květnu 2013. Na otázky ve standardizovaném dotazníku odpovídalo 1062 respondentů. Data z výzkumu jsou reprezentativní pro obyvatele České republiky starší 15 let.

Hlavní výsledky šetření:

  • Téměř 80 % respondentů soudí, že současná společnost by se bez kožešinové módy obešla. Se zabíjením zvířat pro kožešinu nesouhlasí téměř 70 % dotázaných, pro zákaz chovu
    tzv. kožešinových zvířat se vyslovilo 68 % respondentů (viz graf a tabulky přiložené níže).
  • Větší část české veřejnosti (hodnoty oscilují kolem 75 %) pociťuje informační deficit, pokud se jedná o životní podmínky zvířat chovaných na kožešinových farmách, v cirkusech
    a v laboratořích.
  • 55 % občanů České republiky by souhlasilo se zákazem testů prostředků pro domácnost na zvířatech.

„Výsledky výzkumu jsou pro nás potěšující, protože ukazují, že česká společnost rozhodně není nakloněná kožešinové módě. Z dat se dá usoudit, že kožešiny jsou chápány jako zbytečné. Důležité je pro nás také to, že téměř 70 % občanů souhlasí se zákazem chovu těchto zvířat v České republice. O to také usilujeme v kampani s názvem Proti srsti,“ konstatuje Lucie Moravcová, předsedkyně organizace Svoboda zvířat, a dodává: „Data též ukazují, že české veřejnosti chybí informace o životě zvířat jak na kožešinových farmách, tak v laboratořích či cirkusech. To je pro ochránce zvířat samozřejmě výzva, a čeká nás tedy hodně práce.“

Podrobné informace o šetření najdete na
www.svobodazvirat.cz/informacni-materialy/vyzkum-cvvm.htm, další informace o ochraně zvířat pak na www.svobodazvirat.cz.

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz, 736 766 188.

Souhlas se zákazem chovu kožešinových zvířat v ČR


Souhlas se zabíjením zvířat pro kožešin

Obešla by se společnost bez kožešinové módy?

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

POZOR ve čtvrtek 25.4. je infocentrum otevřeno od 12 do 15:30 hodin!

24.04.2019

POZOR v úterý 25.4. je infocentrum otevřeno od 12 do 15:30 hodin! Pak se přesouváme na akci Česko za cirkusy bez zvířat!

Omlouvám se za způsobené potíže a děkujeme za pochopení.

 

Svoboda zvířat

Chcete vědět více?

25. dubna se postaví Česko za Cirkusy bez zvířat!

24.04.2019

Tisková zpráva Svobody zvířat, Praha 24. dubna 2019

Chcete vědět více?

Česko za Cirkusy bez zvířat

22.04.2019

V nadcházejících měsících Česko rozhodne o osudu divokých druhů zvířat v cirkusech. Současný návrh Ministerstva zemědělství řeší pouze drezuru slonů, zatímco například úděl tygrů, lvů či medvědů má být řešen jen licencováním cirkusů. Pokud souhlasíš, že život v klecích a nevelkých výbězích, transporty ze štace na štaci a bezpodmínečná podřízenost drezérům pro tato zvířata nejsou důstojné, pak je ten pravý čas dát to najevo. Společně můžeme zastavit zneužívání zvířat v cirkusech!

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio