Přidat RSS kanál Aktualit

10denní výzva - udělejte každý den něco proti kožešinám

18.11.2015

10denní výzva - udělejte každý den něco proti kožešinámTento rok si připomeneme Světový den bez kožešin v pátek 27. listopadu. Světový den bez kožešin je přejat z Ameriky, kde se již stalo zvykem pořádat protikožešinové demonstrace každý pátek po dni Díkůvzdání (Fur Free Friday). Svoboda zvířat pořádá akce na Světový den bez kožešin už od roku 2009.

Letos můžete naše dobrovolníky společně s norkem v nadživotní velikosti potkat v Praze v pátek 27. 11. 2015 ráno u vchodů do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, kde budou poslancům připomínat, že oni můžou změnit neblahý život tzv. kožešinových zvířat na českých farmách. 

V ten stejný den budou dobrovolníci také u stanice metra Florenc s petičním stánkem, kde budou oslovovat kolemjdoucí s žádostí o podporukampaně Proti srsti a kde bude možnost podepsat petici Svobody zvířat za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR.

PROČ JE CHOV TZV. KOŽEŠINOVÝCH ZVÍŘAT ŠPATNÝ?

➡ Chov tzv. kožešinových zvířat není slučitelný s vlastní hodnotou zvířat a respektem k němu.
➡ Chovat v dnešní době zvířata pouze pro jejich kožešinu je morálně neospravedlnitelné a jde o naprosto zbytný průmysl.
➡ Tzv. kožešinová zvířata jsou chována v podmínkách, které neodpovídají jejich etologickým potřebám. Často proto trpí různými onemocněními, poruchami chování, biologickými abnormalitami či agresí, velice často dochází k sebepoškozování a zabíjení vlastních mláďat matkami.
➡ Způsoby zabíjení jsou kruté (liškám je zavedena elektroda do tlamy a konečníku a jsou zabity elektrickým proudem, norci jsou hozeni do boxu a jsou tam udušeni ve výfukových plynech - vzhledem k tomu, že norek je napůl vodní živočich a má tedy schopnost zadržet dech je tato smrt pro ně velice bolestivá).
➡ Výroba kožešin představuje významnou zátěž pro životní prostředí (zabitím zvířete celý proces jen začíná - nezpracovaná kožka se musí nejprve chemicky ošetřit, pak se uchovává v klimatizovaných halách, odkud se převáží do aukčních síní, kde se draží, a teprve pak se dostává do továren k dalšímu chemickému zpracování a na pulty obchodů. Další ekologickou zátěží jsou těla mrtvých zvířat stažených z kůže, která se spalují v kafilerkách).
➡ Zvířata jsou kvůli nízkým nákladům držena v malých a strohých klecích, většinou bez možnosti úkrytu a bez pevné podlahy, klece nemají žádné obohaceni, díky kterým by se zvířata zabavila.

CO MŮŽETE UDĚLAT PRO KONEC KOŽEŠIN VY?

① změňte si ikonku na Facebooku a Twitteru na tuto, která podporuje konec kožešin - http://www.picbadges.com/t/DXrFKINm.
② pošlete e-mail členům zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, aby viděli, co si společnost o zabíjení zvířat pro kožešinu myslí. Návod jak na to najdete na – www.svobodazvirat.cz/kozesiny-se-budou-projednavat-v-parlamentu-potrebujeme-vasi-pomoc.htm.
③ stáhněte si naši Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR a sbírejte podpisy – www.protisrsti.cz/dokumenty/Petice_Zakaz_chovu_KZ.pdf.
④ ukažte obchodníkům, že si přejete nakupovat v obchodech bez kožešin a podporujte tak obchodníky, kteří se rozhodli nepodporovat krutý a morálně neospravedlnitelný kožešinový průmysl. Aktualizovaný seznam všech zapojených společností naleznete na stránkách www.obchodbezkozesin.cz.
⑤ rozdávejte letáčky proti kožešinám ve svém městě - napište si o ně na materialy@svobodazvirat.cz, zašleme vám je zdarma.
⑥ vyjádřete svoji podporu přidáním se k Facebook stránkám Svobody zvířat "Petice za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR" nahttps://www.facebook.com/PeticezazakazchovukozesinovychzviratvCR a "Obchod bez kožešin” na https://www.facebook.com/Obchodbezkozesin
⑦ podpořte naši kampaň finančně - http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_524
⑧ uspořádejte ve svém městě výstavu - zdarma Vám zapůjčíme putovní výstavu "Proti srsti" s informacemi o problematice kožešinové módy. Obsahuje celkem 8 bannerů (100 x 70 cm), které se dají snadno zavěsit. Výstavu lze zaslat i poštou. Máte-li zájem, kontaktujte nás prosím na emailu vystavy@svobodazvirat.cz.
⑨ sledujte pravidelně stránky www.svobodazvirat.cz a www.protisrsti.cz, kde se dozvíte nejaktuálnější informace o dané problematice.
⑩ podpořte nás prostřednictvím DMS:
- jednorázově dárcovskou SMS.
Odešlete SMS ve tvaru DMS SVOBODAZVIRAT na telefonní číslo 87 777. 
Cena DMS je 30 Kč, Svoboda zvířat obdrží 28,50 Kč.
- pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. 
Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK SVOBODAZVIRAT na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. 
Cena DMS je 30 Kč, Svoboda zvířat obdrží 28,50 Kč.

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Připojte se k pochodům

16.11.2018

srdečně Vás zveme na protestní pochody "Politici! Cirkusy se zvířaty nechceme", které proběhnou souběžně ve středu 21.11. a to hned ve třech velkých městech ČR. 
Konkrétně v PrazeBrně a Olomouci.

Chcete vědět více?

Otevřený dopis organizací na ochranu zvířat

08.11.2018

Po vyjádření Ministerstva zemědělství, že plánuje zákaz vystupování zvířat v cirkusech, začaly cirkusy se zvířaty mobilizovat své síly. N adresu ochránců zvířat zaznívají nelichotivé komentáře i nepřímá obvinění z vypouštění zvířat, násilností či žhářství. Kampaň je prý vedena proti cirkusákům, a ne proti cirkusům. Údajně hrozí zabití tisíců zvířat a aktivistům je to prý jedno, protože jejich sloganem je „lepší mrtvý, než žít v zajetí“. Nechybí ani obvinění, že kampaň je vedena na objednávku jedné vládní politické strany. Zakládají se ale tato tvrzení na pravdě?

Chcete vědět více?

Nový Zpravodaj Svobody zvířat III/2018

17.10.2018

Vychází podzimní číslo našeho čtvrtletního zpravodaje. V úvodním článku jsme se zaměřili na obchod se žirafími produkty.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2009 Svoboda zvířat ¦ Všechna práva vyhrazena - organizace na ochranu zvířat

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANT studio